KOMENTARZE

“Nasz Dziennik” 20.05.20: Chrońmy prawnie życie nienarodzone i jego obrońców; Szanujmy Eucharystię i Najświętszy Sakrament

“Egzekwujmy prawo do życia” (Rafał Stefaniuk)

 

Clou tekstu praktycznie stanowi opinia autora tekstu, który uważa, że powinniśmy zwiększyć wykrywalność przestępstw wobec dzieci nienarodzonych oraz działaczy pro-life. Autor, od samego początku tekstu, bierze w obronę Zuzannę Wiewiórkę, która – jak podaje autor- była opluwana, obrażana i niszczona przez zwolenników aborcji za to, że uratowała dziecko nienarodzone przed aborcją. “Niestety w ostatnim czasie można zaobserwować znaczący wzrost agresji ze strony środowisk aborcyjnych. Gdy zauważają, że jakaś osoba lub organizacja faktycznie zagraża ich aborcyjnemu biznesowi, zmawiają się na swoich grupach, portalach społecznościowych i podejmują wszelkiej dostępne im działania, aby taką osobę odstraszyć albo zniechęcić do walki o życie nienarodzonych dzieci” – mówi w rozmowie z “Naszym Dziennikiem Zuzanna Wiewiórka, wolontariuszka Fundacji PRO- Prawo do Życia.

 

“Z szacunkiem do Boga”(Krzysztof Gajkowski)

Krzysztof Gajkowski w swoim tekście zwraca uwagę na to, że jako katolicy powinniśmy zawsze niezmiennie okazywać szacunek do Najświętszego Sakramentu. Dziennikarz zwraca uwagę na to, że każdy wierny może przystępować do Eucharystii na klęcząco i przyjmować ją do ust.

“Nie możemy traktować Eucharystii jak banalnego przedmiotu. Nie jesteśmy w supermarkecie” – zwraca uwagę Prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Robert Sarah.

Natomiast kanonista z UKWS ksiądz profesor Wojciech Góralski podkreśla, że wszyscy jesteśmy zobowiązani do szacunku wobec Eucharystii. “Kodeks prawa kanonicznego zobowiązuje nas do szacunku wobec Najświętszego Sakramentu, nie reguluje jednak szczegółowo postawy, w jakiej powinniśmy przystępować do sakramentu Eucharystii” – zaznacza.

Marek Bielecki


error: Zawartość jest chroniona!!