KOMENTARZE

Komisja Europejska domaga się od Polski relokacji uchodźców. Polscy dziennikarze i politycy odpowiadają

Katarzyna Szymańska-Borginion (RMF FM), rmf24.pl, 16.05.2017, 

“NA RAZIE POLSCE NIC NIE GROZI”

Komisja Europejska grożąc pozwem do Trybunału Sprawiedliwości UE za nieprzyjmowanie uchodźców wzmaga presję na polski rząd i chce przy okazji zmobilizować do relokacji inne kraje. Na razie jednak Polsce nic nie grozi.

 

Monika Olejnik (“Gazeta Wyborcza”, tvn24), “Gazeta Wyborcza”, 12.05.2017

“PARTIA SCHETYNY, ŻEBY PRZYPODOBAĆ SIĘ OBYWATELOM, KTÓRZY NIE CHCĄ UCHODŹCÓW, POTRAFI POWIEDZIEĆ, ŻE UCHODŹCOM NALEZY POMAGAĆ, ALE POZA GRANICAMI”

Jeszcze niedawno Grzegorz Schetyna kpił z PiS, że powinno się wsłuchiwać w słowa papieża Franciszka o gotowości przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu oraz solidarności z osobami pozbawionymi swoich praw. Dzisiaj partia Schetyny, żeby przypodobać się obywatelom, którzy nie chcą uchodźców, potrafi powiedzieć ustami Sławomira Neumana, szefa klubu PO, że uchodźcom czy imigrantom należy pomagać, ale poza granicami.

 

Beata Szydło (premier), konferencja prasowa w KPRM, 16.05.2017

NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZYJMOWANIA UCHODŹCÓW”

Nie ma zgody polskiego rządu, by przymusowo zostały narzucone kwoty uchodźców. Nie ma możliwości przyjmowania uchodźców, takie jest stanowisko rządu

 

Grzegorz Schetyna, Platforma Obywatelska, 09.05.2017, dla TVP INFO (przed wejściem do “Czytelnika”).Pytanie reportera TVP INFO “Czy jest Pan za przyjęciem do Polski uchodźców?”

“JESTEM ZA TYM, ŻEBY NIE PRZYJEŻDŻALI DO POLSKI”

Nie. Jestem za tym, żeby nie przyjeżdżali do Polski. Dziękuję.

 

Ryszard Petru (przewodniczący Nowoczesna Ryszarda Petru),  dla onet.pl, 10.05.2017

“JESTEM PRZECIWNY AUTOMATYCZNYM KWOTOM”

Uchodźcy powinni być przyjmowani przez tych, którzy są w stanie ich przyjąć, mają pomysł, jak to zrobić w sposób bezpieczny, tak, żeby te osoby nie tworzyły gett; jestem przeciwny automatycznym kwotom.

 

Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL),  “Poranna rozmowa RMF FM”, 10.05.2017

“PRZYJMIJMY SIEROTY. MŁODZI MĘŻCZYŹNI NIECH WRACAJĄ I WALCZĄ O WOLNOŚĆ OJCZYZNY”

Nasze sieroty podczas II wojny światowej były np. przyjmowane w Indiach – przyjmijmy sieroty. Młodzi mężczyźni niech wracają i walczą o wolność swojej ojczyzny.

 


error: Zawartość jest chroniona!!