PUBLICYSTYKA

#1> 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości->Kątem Oka

Przygotujmy się na rocznicę która drugi raz już się za naszego życia raczej nie trafi. 100 lat niepodległości naszego kraju. Przez te 100 lat Polska musiała oczywiście mierzyć się nie tylko z okupacją podczas II Wojny Światowej ale także czasami komunizmu które niekoniecznie można uważać za czas kiedy Polska była w pełni suwerennym i niepodległym krajem.

Myślę jednak że w tym momencie nie czas na spory. Choć jako naród jesteśmy głęboko podzieleni to warto jednak w ten dzień zakopać wojenny topór. Wiem że Ojczyzna mimo wszystko jest wartością uniwersalną dla różnych osób: nawet wśród sympatyków najbardziej odległych i nielubianych obozów czy też plemion. 


Oczywiście są osoby dla których polskość to nienormalność (nie mówię tu o cytacie Donalda Tuska – jego słowa są często wyciągane bez kontekstu). Mówię raczej o osobach, dla których Polska jest obojętna bądź o tych którzy z Polską walczą i się jej brzydzą. Ci świętować jutro nie będą. 
Bardziej chodziło mi o osoby które mają różne wizje Polski. Często dość odległe i utopijne ale podkreślające suwerenność i tożsamość narodową naszego państwa. W tym szukajmy wspólnego celu i poczucia wspólnoty niż różnic na siłę.


Mam nadzieję że za 100 lat następne pokolenia nie będą już tak bardzo podzielone jak teraz a Polacy będą tworzyć jedność. Tego sobie i wszystkim Polakom oraz naszej kochanej Ojczyźnie gorąco życzę. Polsko 100 lat!

 

 

https://www.facebook.com/K%C4%85tem-Oka-176796899706784/


error: Zawartość jest chroniona!!