MSZ interweniuje ws. tablic zamieszczonych na cmentarzu w Katyniu
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło zaniepokojenie z powodu umieszczenia na obszarze polskiego cmentarza wojennego w Katyniu tablic z nieprawdziwymi informacjami o jeńcach bolszewickich z czasów wojny w latach 1919-1921, zmarłych w niewoli w Polsce.
Zdaniem polskiej dyplomacji informacje podane na tablicach przez Rosjan „w szczególności dotyczące liczby zmarłych jeńców, kilkukrotnie przewyższają faktyczne dane, potwierdzone zarówno przez polskich jak i rosyjskich historyków”.
„Polska jest gotowa do otwartej merytorycznej dyskusji w celu uniknięcia historycznych sporów między naszymi krajami i rozwiązywania tych już istniejących. Temu służą także nasze starania mające na celu wznowienie prac Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych” – oświadczył MSZ.
aj/ źródło: mfa.gov.pl