PULS WYDARZEŃ

Andrzej Duda: 1989 rok powinien być upamiętniony pomnikiem Mazowieckiego

“Słynne przemówienie, słynne zdjęcia premiera Mazowieckiego stojącego na trybunie sejmowej pokazującego znak zwycięstwa – wiktorię. To były wielkie chwile wielkiego wzruszenia. To wydarzenie powinno być upamiętnione pomnikiem Tadeusza Mazowieckiego” – uważa prezydent. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie “Wydarzenia i Opinie” podkreślił jak ważne jest godne upamiętnienie postaci, które wywalczyły dla Polski wolność.

“Bohaterowie naszej wolności powinni mieć swoje pomniki.” – powiedział Andrzej Duda.

Dla głowy państwa rok 1989 jest symboliczny i należy tę datę zapamiętać jako bardzo ważny okres naszej historii. “Uważam, że okres 89 roku ma pewien szczególnie ważny wymiar osobowy, niezwykle symboliczny. Mianowicie rząd na czele z pierwszym niekomunistycznym premierem – Tadeuszem Mazowieckim. 12 września 1989 roku to była niezwykle ważna data. To był dzień niezwykle symboliczny.” – powiedział. 

“Słynne przemówienie, słynne zdjęcia premiera Mazowieckiego stojącego na trybunie sejmowej pokazującego znak zwycięstwa – wiktorię. To były wielkie chwile wielkiego wzruszenia. To wydarzenie powinno być upamiętnione pomnikiem Tadeusza Mazowieckiego, dlatego że kiedy wczytamy się w karty historii to Tadeusz Mazowiecki był jednym z twórców tej idei Okrągłego Stołu, on był jego organizatorem. To była postać wielce zasłużona jako człowiek który walczył o odzyskanie przez nas wolności.” – dodał prezydent.

Słynne przemówienie, słynne zdjęcia premiera Mazowieckiego stojącego na trybunie sejmowej pokazującego znak zwycięstwa – wiktorię. To były wielkie chwile wielkiego wzruszenia. To wydarzenie powinno być upamiętnione pomnikiem Tadeusza Mazowieckiego (…) To była postać wielce zasłużona jako człowiek który walczył o odzyskanie przez nas wolności.

Jednocześnie Andrzej Duda wyraził nadzieję, że sprawa pomnika Tadeusza Mazowieckiego będzie przedmiotem działań warszawskiego ratusza.  “Mam nadzieję, że władze Warszawy, Rada Warszawy podejmie tą inicjatywę” – powiedział.

Prezydent wyraził też wolę współpracy z władzami Warszawy w sprawie pomnika Mazowieckiego.  “Jeżeli będzie tylko taka wola, żebyśmy się spotkali, to ja będę wspierał tą inicjatywę. Uważam, że taki pomnik powinien się w Warszawie znaleźć” – podsumował prezydent.

Jeżeli będzie tylko taka wola, żebyśmy się spotkali [z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim – przyp.red.] , to ja będę wspierał tą inicjatywę. Uważam, że taki pomnik powinien się w Warszawie znaleźć.

 

mb, polsatnews.pl, “Wydarzenia i Opinie”


error: Zawartość jest chroniona!!